Niš – U Gradskoj kući u Nišu održan je svečani prijem povodom dodele nagrada Evergrin festivala za životno delo pevačima zabavne muzike Nadi Pavlović i Leu Martinu. Ovaj festival, poznat po promovisanju domaće muzike, prepoznaje i nagrađuje umetnike koji su ostavili značajan trag u muzičkoj industriji.
Na prijemu je bio prisutan gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, koji je istakao važnost ovakvih događaja za kulturu grada. „Ove nagrade su od izuzetnog značaja za naš grad i našu kulturu. Oni koji se bave muzikom, kao što su Nada i Leo, ne samo da doprinose muzičkom nasleđu, već i jačaju zajednicu“, rekao je Pavlović.
Leo Martin, poznat po svojim hitovima kao što su „Odiseja“, „Ja te volim“ i „Ima vremena za nas“, izrazio je zahvalnost na priznanju. „Ova nagrada za mene znači mnogo, kao i svakom umetniku. Uživam u muzici i drago mi je da postoji festival koji prepoznaje trud i rad umetnika“, rekao je Martin. On je takođe istakao značaj podrške koju festival pruža muzičarima, naglašavajući da je danas sve teže pronaći kvalitetnu muziku.
Nada Pavlović, koja takođe ima bogatu muzičku karijeru, složila se sa Martinom. „Svi znamo koliko je teško održati se na sceni, a ovakve nagrade su podsticaj za nas da nastavimo dalje“, rekla je ona. Njen doprinos domaćoj muzici i njene pesme neretko su u srcima mnogih, a ona je poznata po energičnim nastupima i emotivnim interpretacijama.
Oba umetnika su tokom svoje karijere osvojila srca publike i ostavili neizbrisiv trag na srpskoj muzičkoj sceni. Svečanost je bila prilika da se prisete svojih početaka, ali i da razgovaraju o izazovima sa kojima se suočavaju u muzičkoj industriji danas.
Jedan od važnih aspekata Evergrin festivala je njegovo posvećenje promociji ne samo popularne muzike, već i očuvanju tradicije i autentičnosti domaće muzike. Organizatori festivala žele da inspirišu nove generacije umetnika da se posvete muzici i da stvore dela koja će trajati.
Grad Niš, kao domaćin festivala, ponosan je na svoje umetnike i tradiciju. „Naša muzika je bogata i raznolika, i ovaj festival je prilika da pokažemo svetu sve ono što imamo“, zaključio je gradonačelnik. On je dodao da će grad nastaviti da podržava ovakve inicijative kako bi se očuvala kulturna baština.
U nastavku večeri, posetioci su imali priliku da uživaju u nastupima umetnika koji su predstavili svoje najpoznatije numere, ali i nove pesme. Atmosfera je bila ispunjena entuzijazmom i radošću, a publika je sa oduševljenjem ispratila svaku pesmu.
Ovaj događaj je bio i podsećanje na to koliko je važno negovati i podržavati umetnike koji svojim radom obogaćuju našu kulturu. Evergrin festival ne samo da prepoznaje zasluge umetnika, već i inspiriše nove talente da se usude da sanjaju i stvaraju.
U Nišu je sve više takvih manifestacija koje okupljaju ljubitelje muzike i umetnike, pokazujući koliko je važno biti deo zajednice koja ceni umetnost i kulturu. Ovogodišnji dobitnici nagrada, Nada Pavlović i Leo Martin, ostaviće svoj pečat ne samo na festivalu, već i u srcima publike koja ih prati godinama.




